Užitečné informace pro dětské neurology a rodiny pacientů v době pandemie COVID-19

Užitečné informace pro dětské neurology a rodiny pacientů v době pandemie COVID-19

Vážení kolegové,
dovolujeme si upozornit na několik prověřených a užitečných odkazů týkajících se různých aspektů současně pandemie COVID-19 u dětí s neurologickými onemocněními a jejich rodin.
Informace pro dětské neurology:
  1. https://www.epns.info/covid-19-and-neurological-disorders/ Odkaz na velmi přehledně strukturovaný web EPNS. Lze zde dohledat praktické informace a doporučení pro jednotlivé okruhy neurologických onemocnění v dětském věku, včetně informací o neurologických komplikacích COVID-19 a léčebných postupech při tomto onemocnění.
  2. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/research/coronavirus/ Litcovid - rozcestník NCBI (americké National Center for Biotechnology Informations – tvůrci Pubmedu), nabízející průběžně aktualizovaný přehled nových článků o COVID-19 roztříděných dle oblasti zájmu a dle časopisu.
  3. Interakce antiepileptik s léky na COVID-19 Krátký komentář: Přehledový článek shrnující možné interakce mezi běžně používanými antiepileptiky a léky potenciálně využívanými v léčbě COVID-19
  4.  https://onemocneni-aktualne.mzcr.cz/covid-19 Odkaz na web Ministerstva zdravotnictví ČR s pravidelně aktualizovanými grafy a dalšími informacemi z ÚZIS o vývoji situace v ČR.
  5. Pre-print dvou dosud největších studií o průběhu onemocnění COVID-19 u dětí:

Informace pro rodiny nemocných dětí:

  1. Doporučení k minimalizaci rizika nákazy COVID-19 u dětí s komplexním postižením
  2. COVID-19 a pacienti s epilepsií: Tisková zpráva EpiStop
  3. COVID-19 a pacienti s nervosvalovými onemocněními: doporučení World Muscle Society".